მესამე სამეცნიერო კონფერენცია საქართელოს ხელოვნების სასახლეში
საქართველოს ხელოვნების სასახლე - კულტურის ისტორიის მუზეუმში, იული სტრაუმეს სახელობის II კორპუსში, 27-28 მარტს, III სამეცნიერო კონფერენცია გა იმართა.
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს: საქართველოს ხელოვნების სასახლე - კულტურის ისტორიის, შალვა ამირანაშვილის სახელობის ხელოვნების სახელმწიფო, ბათუმის რელიგიის ისტორიისა და დადიანების სასახლე ისტორიულ-არქიტექტორული მუზეუმების, ასევე, შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და ქ. რუსთავის მერიის კულტურის სამსახურის მეცნიერ-თანამშრომლებმა.

Third Scientific Conference in the Art Palace of Georgia
The Third Scientific Conference took place on March 27–28 at the Georgian Art Palace – Museum of Cultural History in the Jūlijs Straume second Building.
The conference was participated in by scientists from the  Art Palace – Museum of Cultural History, the Shalva Amiranashvili Museum of Fine Arts, the Museum of Religious History in Batumi, and the Dadiani Palace -  a historical and architectural state museum as well as the Shota Rustaveli State University of Theater and Cinema and the Cultural Department of the City of Rustavi.